Reflexní terapie

Masáže jsou jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod. Patří mezi ně i reflexní terapie (reflexologie), která využívá takzvaných reflexních plošek, jejichž správnou stimulací můžeme příznivě ovlivnit funkci jednotlivých orgánů a částí těla. Nejúčinnější je práce s reflexními ploškami na nohou.

Reflexní terapie se používá:

   - k diagnostice
   - k prevenci
   - k léčbě

Uvolněním zablokované energie a následným lepším prokrvením příslušného orgánu nebo oblasti těla a stimulací lymfatického systému může dojít k odplavení nahromaděných toxických látek, k lepšímu vyživování a okysličování buněk a podpoří se samoléčicí schopnost organismu. Kromě nahromaděných toxických látek dochází též k uvolňování psychického napětí a potlačených emocí, jež samy o sobě bývají psychosomatickou příčinou nejrůznějších fyzických potíží.

Mačkáním nebo hlazením reflexních plošek můžeme cíleně léčit nebo posilovat příslušný orgán. Reflexní terapií lze výrazně stimulovat činnost lymfatického systému i látkové výměny a posílit imunitu.

Její aplikace je vhodná jako prevence i jako léčba. Může vyléčit bolesti zad a páteře, záněty, poruchy štítné žlázy, migrény, nadměrnou únavu či naopak nespavost a celou řadu dalších potíží. Kdy není vhodná? Pouze v případě, že došlo k transplantaci životně důležitého orgánu.

Reflexní terapie je možno úspěšně využít i jako diagnostické metody, která je pro prevenci onemocnění naprosto dostačující.

Velikou výhodou reflexní terapie je její okamžitý účinek, což má obrovský význam při bolestech a akutních potížích.