MIREK

Jmenuji se Miroslav Kokinda. Po absolvování strojní průmyslovky jsem vystudoval Vysokou školu ekonomickou. Kvůli studiu jsem odkládal emigraci a nakonec, rozčarován polistopadovým vývojem, jsem i potom chtěl žít v zahraničí a osud mne zavál až do Jihoafrické republiky.

Asi jako většina lidí jsem si léta kladl otázky, na které jsem nenacházel odpověď. Avšak mé vytrvalé dotazování mne nakonec přivedlo k jednomu z nejlepších žijících duchovních učitelů, panu Ivanu Kaplanovi z Johannesburgu. V jeho společnosti jsem strávil celkem 4,5 roku a toto období považuji za nejdůležitější část mého dosavadního života a veliké požehnání.

Velikým přínosem byl pro mne i pobyt v buddhistickém meditačním centru Lam Rim v Johannesburgu, kde jsem měl vzácnou příležitost setkat se s tibetským lámou, který tam přijel na pozvání a několik měsíců tam rovněž pobýval.

V roce 1999 jsem přijal své první zasvěcení do reiki a v roce 2000 jsem byl zasvěcen do mistrovského/učitelského stupně Usui Shiki Ryoho.

Po návratu domů jsem navázal na práci, kterou jsem započal již v Jižní Africe ‑ vedení kurzů meditace a reiki. V té době jsem ale potřeboval ještě dozrát, ještě mnohé pochopit, mnohé si sám v sobě zpracovat. Na nějakou dobu jsem s výukou přestal, našel si přiměřenou práci a ve svém volnu jsem se věnoval dalšímu zkoumání. Chtěl jsem se naučit, jak co nejefektivněji pomáhat lidem, kteří mají nejrůznější, zejména psychické, problémy a k meditaci ještě nedozráli nebo by potřebovali pomoc rychleji. Postupně jsem tedy absolvoval kurzy hlubinné abreaktivní psychoterapie, SRT, zajímal se o práci kolegů učitelů reiki. Přeložil jsem knihu Průvodce reiki od Diane Steinové.

Později jsem opět začal vést svoje kurzy, absolvoval jsem výcvik v systemických konstelacích u Bhagata J. Zeilhofera, přeložil knihu Guy Damiana-Knighta I-ťing o lásce. Začal jsem pracovat s některými dalšími energetickými systémy. Od roku 2006 se věnuji terapiím, které vycházejí z mých mnohaletých zkušeností, posbíraných na duchovní cestě. Ve spolupráci s mojí současnou kolegyní a zároveň mojí životní partnerkou Lenkou Jelínkovou nabízíme pomoc tam, kde klasická medicína a psychologie selhává nebo je nedostatečná, při řešení partnerských vztahů, problémů v zaměstnání a v dalších oblastech života. V našem městě také vedu skupinu jógy. Občas tlumočím zahraničním učitelům na kurzech buddhistické meditace, pořádaných organizací Bodhipála.